Cudze chwalicie, swego nie znacie
To co lokalne i bliskie często bywa niedoceniane. Goniąc za egzotyką nie zauważamy cennych miejsc kryjących się na naszym podwórku. Jednak w obecnych czasach zaczynamy być bardziej świadomi śladu węglowego dalekich podróży i staramy się żyć wolniej, ekologicznie. Do zmian, zwolnienia tempa i nowego stylu podróżowania zmusza nas także obecna sytuacja na świecie związana z pandemią. Ruszamy poza utarte szlaki, odkrywamy znane miejsca na nowo, szukamy atrakcji w okolicy, uważnie i niespiesznie.
Poznaj miejsca warte polecenia, poleć miejsca warte poznania
Znasz atrakcje, ale potrzebujesz małej podpowiedzi gdzie pojechać w weekend? Chcesz przypomnieć sobie miejsca z dzieciństwa? Poznać smaki, których samo przywołanie na myśl wprawia w błogi nastrój? A może chcesz pojeździć rowerem? Poznaj naszych Ambasadorów, którzy w ramach kampanii „Małopolska. Poznajmy się!” podzielili się tym, co w Małopolsce lubią najbardziej. Ania pokazała nam swoje najbardziej instagramowe miejsca, rodzina Mazurków zdradziła gdzie spędzać czas z dziećmi, Maja i Bartosz pokazali swoją Małopolskę od strony kulinariów, Anna podpowiedziała jakie trasy rowerowe wybrać, a Janek zabrał nas w swoje góry. Jesteś ciekawy ich propozycji?
Lubisz podróżować poza utartym szlakiem i zawsze szukasz lokalnych skarbów? Podziel się swoimi odkryciami i zostań Ambasadorem Małopolski. Na stronie internetowej poznajmysie.malopolska.pl dodaj propozycje miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć, smaków, które koniecznie trzeba spróbować, wrażeń, które warto doświadczyć. Pozwól innym poczuć Małopolskę wszystkimi zmysłami. Pokaż ją taką, jaką Ty ją znasz – pomóż odkryć na nowo, to co tylko pozornie dawno już odkryte i poznane. Twoja osobista rekomendacja to najlepsza wizytówka miejsca i dowód na to, że warto je odwiedzić.
Na stronie poznajmysie.malopolska.pl znajdziesz szereg inspiracji od lokalnych. Dorota proponuje wizytę w Chatce Włóczykija i Schronisku Dobrych Myśli w Jamnej, gdzie jak pisze: Z okien drewnianej chatki będziesz podziwiać niepowtarzalne widoki zachodów słońca, Tatr i panoramę Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego. W Schronisku Dobrych Myśli ugoszczą Cię pysznym obiadem, szarlotką i filiżanką aromatycznej kawy. Jakub natomiast poleca odwiedzić Bobrowisko w Starym Sączu: Starosądeckie bobrowisko to sieć drewnianych kładek o długości kilkuset metrów, po których możemy spacerować. Ponadto z dwóch punktów obserwacyjnych możemy podziwiać tutejsze stawy i mokradła wypatrując owych bobrów i innych zwierząt zamieszkujących ten ekosystem. Ulubionym miejscem Aleksandry jest Polana Podskały w Gorczańskim Parku Narodowym: Jedna z najpiękniejszych gorczańskich polan - dość rozległa i charakteryzująca się dużymi walorami krajobrazowymi. Zlokalizowana jest pomiędzy Jaworzynką, a Gorcem Troszackim. Znajdują się na niej trzy drewniane szałasy, będące pozostałością po pasterskiej działalności Zagórzan - grupy etnicznej, która zamieszkuje Beskid Wyspowy i północną część Gorców.
Poczytaj, zainspiruj się, dodaj coś od siebie!